Az egyesület célja a magánjog tudományának művelésében egyetemi oktatóként, gyakorlati szakemberként, PhD hallgatóként szerepet játszó jogászok összefogása, szakmai fórumának megteremtése, a tudomány és az oktatás civil megbecsülésének emelése, szakkérdésekben a tudomány álláspontjának képviselete a jogalkotó és a jogalkalmazó szervek előtt, a magánjog, valamint a közösségi jog alkalmazásának kutatása.
E céljai megvalósítása érdekében
A 2011. évi CLXXV. törvény 2. § 20. pontja szerint az Egyesület az alábbi közhasznú tevékenységeket folytatja, hozzájárulva a társadalom és az egyén szükségleteinek kielégítéséhez
Az Egyesület közhasznú tevékenységi köre alapvetően a felsőoktatáshoz, – oktatás, tudományos kutatás -, mint közfeladathoz kapcsolódnak, mely közfeladatot a nemzeti felsőoktatásról szóló 2011. évi CCIV. törvény 2. § (2) bekezdése az állam feladataként határozza meg, amikor kimondja, hogy a felsőoktatás rendszerének működtetése az állam feladata. Az Egyesület közhasznú tevékenységi köre a vonatkozó jogszabályi környezet megjelölésével egyebekben az alábbiak szerint alakul:
Az Egyesület közhasznú szolgáltatásaiból a tagjain túlmenően bárki részesülhet. Az Egyesület vezető tisztségviselőit, támogatóit, valamint e személyek hozzátartozóját a bárki által megkötés nélkül igénybe vehető szolgáltatások, illetve a civil szervezet által tagjának a tagsági jogviszony alapján nyújtott, létesítő okiratnak megfelelő juttatások kivételével cél szerinti juttatásban nem részesítheti.